fotograficzne "dorastanie"

Teraz staram się utrwalać otaczający nas świat na fotografiach.

Fotografia jest dla mnie sposobem na oderwanie się od dnia codziennego. Każdą wolną chwilę staram się spędzać z aparatem w ręku.

Pierwsze kroki w fotografii wykonywałem przy pomocy aparatu Yashica FX-3 Super, który podarowali mi rodzice. W erę fotografii cyfrowej wszedłem w 2004 r. z kompaktem HP Photosmart 735. Od tego czasu fotografia stała się moim prawdziwym hobby.

Po okresie poszukiwań swojego miejsca w fotografii skupiłem się na zdjęciach przyrodniczych, zwłaszcza na fotografowaniu owadów. Niezależnie od tematu zdjęcia moim celem jest zatrzymać widza na chwilę oraz przekazać emocje, które towarzyszyły mi podczas obcowania z przyrodą.

Doskonalenie warsztatu poprzez częste wizyty w terenie, a także studiowanie literatury fotograficznej w moim odczuciu przynosi coraz to lepsze efekty i niesamowicie szybko wzbogaca mój zasób wiedzy. To też samoczynnie wyznacza coraz to nowe, ambitniejsze cele i wyzwania.

Przez długi okres czasu zdjęcia wykonywałem przy pomocy aparatu Panasonic FZ-30. Dodatkowo do zdjęć makro używałem konwertera Raynox DCR-250.

Koniec roku 2010 stał się ważnym krokiem w przód w mojej fotografii. W końcu mam to, bez czego fotograf żyć nie może, czyli lustrzankę (Canon EOS 50D).

Z kolei marzec 2012 roku to kolejny milowy krok na przód. Stałem się szczęśliwym posiadaczem profesjonalnej pełnoklatkowej lustrzanki Canon EOS 5D Mark II.

Obecnie zdjęcia wykonuję za pomocą systemu Canon.